Web yadakوب یدک

مطالب روغن موتور


 چگونه سطح روغن‌موتور را چک کنیم؟

 

 

 

 
 
 
تصویر شاخص چک کردن سطح روغن‌موتور
 
 
 

روغن‌موتور نا‌کافی زیان فراوانی به ماشین می‌رساند، در این آموزش به زبان ساده خواهم گفت که چه‌جوری سطح روغن را در چند لحظه بررسی و اندازه‌ی نرمال آن را تشخیص دهید

 

بررسی سطح روغن موتور برای خیلی‌ها مهم نیست، ولی باید بدانید به همان اندازه که وجود خون در رگ‌ها ضروری‌ست، روغن موتور هم برای ماشین اهمیت دارد.

 

 

 کيفيت روغن را جدي بگيريد

ويژگي روغن موتور خوب

ويژگي روغن موتور خوب

 

يکي از عمده وظايف روغن موتور حفاظت از موتور اتومبيل و اجزاي داخلي آن است، بنابراين هرچه سطح کيفي بالاتري براي موتور اتومبيل انتخاب کنيم درواقع به خودمان خدمت کرده ايم.
انستيتو نفتي آمريکا API براي طبقه بندي روغن ها بر چسب کيفيت و فناوري ساخت آنها کد بندي خاصي را از دو حرف لاتين در نظر گرفته است.


در اين کدگذاري حرف C مشخصه خودروهاي ديزلي و حرف S بيانگر بنزيني بودن اتومبيل است و حرف دوم، نشان دهنده سطح کيفيت روغن درنظر گرفته شده و از حرف A در زبان انگليسي آغاز مي شود. به اين مفهوم که حرف A پايين ترين سطح کارايي و بالا رفتن حروف سطح کارايي مناسب و به روز روغن را نشان مي دهد. مانند SG، SJ، SL، SMو... سطوح کارايي بالاتر، نشان از ميزان افزودني هاي بيشتر در روغن بوده و در تست آزمايشگاهي و عملکردي، شرايط سخت تري را تحمل مي کنند.

انتخاب روغن مناسب

از آنجا که از لحظه استارت زدن تا لحظه خاموش کردن خودرو، روغن موتور بايد حضوري مداوم و موثر داخل پيشرانه اتومبيل داشته باشد، در انتخاب آن کاملا دقت کنيد، در حالي که کيفيت مناسب روغن موتور به عوامل مختلفي بستگي دارد که بايد تک تک آنها را مورد بررسي قرار دهيد و پس از آن دست به جيب شويد. يک روغن موتور مرغوب، داراي گرانروي مناسب و ضريب اصطکاک بسيار پايين بوده و توانايي روانکاري بخش هاي مختلف و قطعات متحرک موتور را دارد.
ضمنا روغن موتور علاوه بر سازگاري با ترکيبات پليمري موجود بايد داراي اثرات بازدارندگي خوبي در مقابل زنگ زدگي، خوردگي، اکسيداسيون و سايش باشد. به طور کلي روغن هاي موجود بازار به دو گروه تک درجه اي MonoGrade و چهارفصل Multi Grade تقسيم بندي مي شود که امروزه با توجه به تکنولوژي مورد استفاده در موتورهاي امروزي، گروه دوم همواره از سوي کارشناسان توصيه مي شود.
انجمن مهندسي خودرو، روغن هاي موجود بازار را مطابق طبقه بندي SAE تقسيم بندي کرده است، به صورتي که با نمادي شامل دو عدد و يک حرف لاتين مشخص شده اند.
در اين تقسيم بندي عدد قبل از حرف W نشان دهنده گرانروي روغن در دماي پايين است و هرچه کمتر باشد روغن مورد نظر در دماي کمتري قابل استفاده است، اما در مقابل عدد بعدي که نشان دهنده گرانروي در دماي بالا براي روغن است هرچه بيشتر باشد روغن مذکور در دماي بالاتر چسبندگي بيشتري خواهد داشت.به عنوان مثال 20w نشان دهنده ويسکوزيته روغن در دماي پايين و w50 ويسکوزيته در دماي بالاست. به عبارت ديگر روغن 20W50 مي تواند براي دماي پايين تر از دماي انجماد تا بالاتر از 100 درجه مورد استفاده قرار گيرد و براي خودروهايي که بين شهرستان هاي سردسير و گرمسير تردد مي کنند، مناسب است.

 

منبع : پترو پیشتاز پایتخت 

 باورهای غلط درباره روغن موتور

 

 

باورهای غلط درباره روغن موتور

۱. ویسکوزیته یا گرانروی بالاتر روغن به معنای محافظت بیشتر از قطعات موتور است

۷۰ درصد از فرسایش موتور هنگام استارت سرد رخ می‌دهد. روغن رقیق‌تر با گران‌روی پایین‌تر هنگام استارت سرد راحت‌تر جریان پیدا می‌کند و سریع‌تر به قسمت‌های حیاتی موتور می‌رسد. به همین خاطر روغن رقیق‌تر می‌تواند به بهترین نحو از فرسایش قطعات موتور هنگام استارت سرد جلوگیری کند. علاوه‌براین گران‌روی پایین‌تر باعث افزایش قدرت موتور نیز می‌شود زیرا فشار وارد بر پمپ روغن برای انتقال روغن به سرتاسر موتور کاهش می‌یابد.

با اینکه روغن غلیظ‌تر با گران‌روی بالاتر معمولا لایه روغن سفت‌تری بین قطعات موتور تشکیل می‌دهد تا از یاتاقان‌ها محافظت کند، استفاده از ترکیبات شیمیایی پیشرفته در روغن‌های جدید این امکان را پدید آورده است که حتی با گرانروی پایین‌تر باز هم محافظت بیشتری ارائه دهند.

البته این به معنای استفاده از روغن رقیق‌تر برای خودروی صفر کیلومتر نیست! در این زمینه باید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید. برای بعضی از خودروها استفاده از روغن رقیق‌تر در فصول سرد توسط کارخانه سازنده توصیه شده است.

۲. هر چقدر مواد افزودنی روغن بیشتر باشد بهتر است

مواد شیمیایی به کار رفته در بسیاری از افزودنی‌های رایج اثرات مواد افزودنی دیگر را خنثی می‌کنند، یعنی این مواد افزودنی باید با یکدیگر هماهنگی کامل داشته باشند تا اثر هر یک از آنها حفظ شود.

مقدار بیشتر از یک افزودنی خاص نیز لزوما بهتر نیست. به عنوان مثال افزودنی روی یا ZDDP که بسیار رایج است برای استفاده در موتورهایی که میل‌سوپاپ‌هایی با تایپیت‌های تخت دارند توصیه می‌شود زیرا لایه محافظی بین بادامک‌ها و تایپیت‌ها ایجاد می‌کند. با این‌ حال مقدار بیشتر روی به معنای محافظت بهتر نیست بلکه افزودن مقدار بیشتر روی فقط به این معناست که این افزودنی دیرتر تمام شده و اثر پایدارتری خواهد داشت.

۳. کاهش اصطکاک یعنی کاهش فرسایش

باور رایج درباره آب‌بندی یک موتور نو این است که قطعات نو باید با سایش آب‌بندی شوند. ایرادی که در این باور وجود دارد این است که اکثر مردم نمی‌دانند که تفاوت زیادی میان کاهش اصطکاک و کاهش فرسایش وجود دارد. با اینکه هر دو یک مفهوم یکسان به نظر می‌رسند ولی این‌طور نیست. یک مثال بارز در این زمینه افزودنی ZDDP است. استفاده از این افزودنی در فرآیند آب‌بندی بسیار مهم است. خصوصا اگر خودروی شما میل‌سوپاپ‌هایی با تایپیت‌های تخت داشته باشد استفاده از نوع و مقدار صحیح این افزودنی باعث کاهش فرسایش می‌شود. اما ZDDP اصطکاک را کاهش نمی‌دهد.

روغن‌های سینتتیک طوری طراحی شده‌اند که اصطکاک را کاهش دهند ولی موتور خودروی شما به اصطکاک نیاز دارد تا افزودنی ZDDP در آن اثر کند و بدون اینکه قطعات موتور در طول آب‌بندی دچار فرسایش شوند، به صورت شیمیایی تماس قطعات با یکدیگر را برقرار کند. روغن‌های کم‌اصطکاک (خصوصا روغن‌های سینتتیک) طوری طراحی شده‌اند که اصطکاک را کاهش دهند و درنتیجه باعث می‌شوند موتور خیلی دیرتر آب‌بندی شود.

روغن‌های مخصوص آب‌بندی با ترکیب شیمیایی مناسب نه تنها از فرسایش بیش‌ازحد قطعات جلوگیری می‌کنند بلکه سریع تماس میان قطعات موتور را برقرار کرده و آنها را آب‌بندی می‌کنند. در این رویکرد فرسایش کمتر شده و موتور سریع‌تر آب‌بندی می‌شود.

۴. روغن‌های مخصوص خودروهای مسابقه‌ای همیشه بهترین نوع روغن هستند

حتی اگر موتور خودروی شما قدرت بالایی داشته باشد و از تعداد زیادی قطعات با فناوری مسابقه‌ای ساخته شده باشد به این معنا نیست که روغن با فرمول مخصوص مسابقات بهترین گزینه ممکن برای آن است.

باید به نوع کاربرد روغن توجه کنید. ازآنجایی‌که به‌ندرت پیش می‌آید رانندگان خودروهای خیابانی و حتی خودروهایی که موتورهایی با عملکرد بالا دارند، پدال گاز را بیشتر از نصف فشار دهند معمولا دمای روغن در این موتورها به اندازه کافی بالا نمی‌رود که آلودگی‌های موجود در روغن در اثر حرارت از بین بروند. توجه داشته باشید که روغن‌های مسابقه‌ای مواد پاک‌کننده یا شوینده بسیار کمی دارند و طراحی آنها طوری است که بعد از چند دور مسابقه باید تعویض شوند بنابراین اگر قانون استاندارد تعویض روغن در خودروهای خیابانی که هر ۵۰۰۰ کیلومتر است را در مورد روغن‌های مسابقه‌ای اجرا کنید خیلی زود آلوده می‌شوند و درنهایت این آلودگی‌ها به دیواره‌های سیلندرها آسیب می‌رسانند و باعث نفوذ گازهای احتراق درون محفظه روغن و کنترل ضعیف مقدار روغن بین رینگ پیستون و دیواره سیلندر می‌شوند.

 

منبع : نیسان نوین

 چرا روغن موتور باید تعویض گردد

 

 

بهترین زمان تعویض روغن موتور

بهترین زمان تعویض روغن موتور

روغن از زمان شروع کار موتور در معرض اکسیده شدن و تجزیه حرارتی و اب و سوخت خام قرار دارد.لدا روغن پایه ان شروع به الوده شدن و از دست دادن کیفیت خود می نمائید.و از طرفی مواد افزودنی ان نیز رفته رفته مصرف می شوند.مثلا مواد افزودنی پاک کننده ظرفیت معینی برای جذب و معلق نگه داشتن ذرات دارد.جالب است بدانید به ازای مصرف یک لیتر بنرین ;یک لیتر اب تولید می شود که مقداری از ان به صورت بخار از اگزوز خارج می شودو مقداری از ان نیز به روغن اضافه می شود.

 

 

 فیلتر روغن موتور

 

فیلتر روغن موتور

مقدمه:

فیلتر روغن موتور به گونه ای طراحی شده است که با قرار گرفتن در مسیر روغن ورودی به موتور، تمام آلودگی و جرم های جذب شده توسط روغن موتور را در خود نگه می دارد و اجازه ورود روغن کثیف به داخل موتور را نمی دهد.

روغن موتور نقش اساسی در عملکرد موتور خودرو ( موتور سیکلت، قایق، هواپیما، تراکتور و …) دارد و همچنین با انتقال حرارت موجب خنک شدن موتور می شود. روغن موتور با گردش در موتور علاوه بر روانکاری قطعات داخلی موتور، تمام آلودگی ها و به زبان ساده تر ( جرم‌ها ) را از کل سیستم جذب می کند. این آلودگی ها قطعا به موتور خودرو آسیب وارد می‌کند و با گذشت زمان و انباشته شدن این جرما ممکن است باعث مرگ موتور شود.

آلودگی های جذب شده در روغن موتور می تواند به صورت ارگانیک باشد مانند ( قارچ ها و یا باکتری های موجود در هوا) و یا بصورت غیر ارگانیک مانند ( گرد و غبار ) که ممکن است در هنگام عملکرد موتور به داخل موتور مکش شود.

از این رو فیلتر روغن موتور به گونه ای طراحی شده است که این آلودگی ها را از روغن موتور جذب می کند و یا به اصطلاح روغن موتور را تصفیه می کند.

عملکرد و اجزای اصلی فیلتر روغن موتور

فیلتر روغن موتور از اجزایی مانند درب ضخیم، فیلتر، سوپاپ ضد تخلیه و … تشکیل می شود که در شکل زیر کاملا مشخص است.

فیلتر روغن موتور

 

 ۵ نکته‌ی مهم درباره‌ی روغن موتور و نگهداری از آن

 

۵ نکته‌ی مهم درباره‌ی روغن موتور و نگهداری از آن

۵ نکته‌ی مهم درباره‌ی روغن موتور و نگهداری از آن

 

 

همه‌ی ما می‌دانیم که روغن موتور هم مثل سوخت، باید در پیشرانه‌ی خودرو ریخته و به طور مداوم بازرسی شود؛ اما زمان تعویض، نوع روغن و مقدار آن اهمیت زیادی دارد. استفاده از خودروهای مدرن با سیستم‌های پیشرفته، هنوز نتوانسته است جای یک راننده‌ی آشنا به اصول فنی در بحث روغن موتور را بگیرد. پس رانندگان جوان نیز باید اطلاعات خود را در زمینه‌ی شناخت این ماده‌ی مهم افزایش دهند.

روغن موتور و اهمیت آن

تصور یک موتور بدون سیستم روان‌کننده غیر ممکن به نظر می‌رسد. حتی در موتورهای کوچک هم از گریس یا انواع روغن برای کاهش اصطکاک قطعات استفاده می‌شود. قطعات مکانیکی به این ماده نیازمندند تا به هنگام حرکت و سایش با یکدیگر، دچار فرسایش نشوند و حرارت ناشی از اصطکاک، کاهش یابد. علاوه بر این، ذرات معلق و رسوبات محیط نیز می‌تواند جذب روان‌کننده‌ها شود و از آسیب به سیستم‌های مختلف خودرو، جلوگیری کند. با این اوصاف مسلما ساختمان شیمیایی انواع روغن‌ موتور، با توجه به وظایف مهمی که در یک خودرو ایفا می‌کند، پیچیده و دانش‌بنیان است و ساخت آن به سادگی ممکن نیست؛ اما شناخت روغن خودرو و استفاده‌ی صحیح از آن با رعایت چند نکته‌ی ساده امکان‌پذیر خواهد بود.

منبع : زومیت 

 راهنمای انتخاب و خرید روغن موتور مناسب

راهنمای انتخاب و خرید روغن موتور مناسب بر اساس نوع خودرو و شرایط آب و هوایی

انتخاب و خرید روغن موتور، بهترین روغن موتور، کدام روغن موتور مناسب خودرو من است،

روغن موتور مناسب تویوتا، هیوندای، 206 و … عباراتی هستند که هم روزه در گوگل جستجو می‌شوند.

در واقع گستردگی انواع روغن موتور باعث شده تا دارندگان خودرو در انتخاب و خرید این محصول مصرفی کمی دچار سردرگمی شوند.

اما واقعا کدام روغن موتور مناسب خودروی من است؟

این سوالی است که ممکن است در ذهن شما ایجاد شود. 


روغن موتور مناسب با خودرو من !!!

شاید از مکانیک برای خرید روغن موتور مناسب کمک بگیرید که به نظر منطقی است ولی آیا مکانیک از نوع عملکرد خودرو شما اطلاعی دارد و یا اینکه این خودرو در کدام منطقه آب و هوایی قرار است مورد استفاده قرار گیرید!!!.

بنابراین بهتر است قبل از بروز هر گونه مشکلی برای موتور خودروی خود با صرف کمی وقت و خواندن این مطلب، در انتخاب روغن موتور هوشیار عمل کرده و مناسب ترین روغن موتور را برای خودرو خود انتخاب و خریداری کنید.

تنوع در انتخاب روغن موتور

تنوع در انتخاب روغن موتور

البته باید به این نکته توجه کرد که جدیداٌ اکثر شرکت های تولید کننده خودرو با عقد قرداد با شرکت‌های بزرگ تولید کننده روغن موتور و بررسی  فرآیند های تولید روغن موتور و استانداردهای به کار رفته در تولید روغن موتور، محصولات این شرکت ها را مطابق با استانداردهای لازم برای خودروهای سواری خود پیشنهاد می‌کنند برای مثال شرکت (Mercedes-Benz) و (BMW) با پیشنهاد دادن روغن موتورهای ادینول برای سواری های ساخت این شرکتها تا حدی به شما در انتخاب و خرید روغن موتور کمک کرده کردهاند.

یعنی شما می­توانید با مراجعه به دفترچه راهنما خودرو خود مدل روغن موتور و یا حتی برند آن را (در صورت ذکر) مشاهده کنید و از انتخاب و خرید این روغن موتور کاملا مطمئن باشید.

 

در این مقاله سعی شده است که با ذکر فاکتورهای اساسی در انتخاب نوع روغن موتور، این امکان را به شما بدهد که شما با دید باز و اطلاعات کافی روغن موتور مناسب را برای خودرو خود انتخاب و خریداری کنید.