Web yadakوب یدک

چگونه از سرعت‌گیرها عبور کنیم؟


 

با آن‌ها چگونه رفتار کنیم؟

عجله نکنید! کمی زودتر شروع به حرکت کنید و با سرعت مجاز برانید، پریدن از سرعت‌گیرها با سرعت بالا، آن هم در شهری پرترافیک کمکی بر زودتر رسیدن به مقصد نمی‌کند. سرعت‌ مناسب برای گذر از روی سرعت گیرها را معمولا ارتفاع ماشین شما و نوع سرعت‌گیر بیان می کند. هر چه سرعت‌گیر ارتفاع بیشتر و پهنای کمتری داشته باشد برای ماشین شما کُشنده‌تر است! بنابراین سرعت شما باید بین ۵ تا ۲۰ کیلومتر در ساعت باشد.

چه چیزهایی را در نظر بگیریم؟

همیشه حواستان به خودروهای پشت‌سر جمع باشد و از چند ده متر مانده به سرعت‌گیر اقدام به ترمز‌گیری آهسته و پیوسته کنید، این بهترین روش برای اجتناب از برخورد پشت‌سر است. دقت کنید که به هیچ عنوان اقدام به کاهش سرعت آنی نکنید، چرا که امروز وجود انواع و اقسام نوشته‌ها در نزدیکی سرعت‌گیرها باعث کاهش اصطکاک و از کنترل خارج شدن ماشین می‌شود.

  سرعت‌گیرها چه قسمت هایی را تحت‌فشار قرار می‌دهند؟

  1. فنر و کمک فنرها
  2. دسته موتورها و گیربکس
  3. سیستم فرمان و سایر اجزای تعلیق خودرو
  4. شاسی
  5. مسیر خروج دود
  6. لاستیک‌ها

برای کاهش خسارت چه کار کنیم؟

علاوه بر رعایت موارد بالا، برای کاهش خسارات ناشی از سرعت‌گیرها باید سعی شود که در فاصله ی چند متری آن ها ترمز رها شود، در حالت ترمزگیری بسته به شدت این عمل، بیشتر جرم اتومبیل در قسمت دماغه‌ی آن و بر روی چرخ های جلو منتقل می‌شود و لمس یک مانع در این حالت برای جلوبندی مانند یک کابوس است. علاوه براین گاز دادن هم باعث افزایش جرم در محور عقب خواهد شد. همچنین گرفتن کلاچ خودرو در هنگام عبور از آن‌ها توصیه می‌شود.

منبع Carnoter