Web yadakوب یدک

چگونه با کمترین هزینه طلق چراغ ماشین‌تان را شفاف کنید


 

چه چیزهایی لازم داریم؟

ورق سنباده پوساب برای شفاف کردن طلق چراغ

برای شروع به چهار ورق سنباده پوستاب به شماره‌های ۲۰۰، ۴۰۰، ۸۰۰ و ۳۰۰۰ نیاز دارید، برای جور کردن شماره‌‌ی آنها وسواس خیلی زیادی به خرج ندهید، ولی سعی کنید شماره‌ها نزدیک باشند، مثلاً من به جای شماره ۲۰۰ از ۲۲۰ و به جای ۴۰۰ از ۳۶۰ استفاده کردم.

مقداری پنبه و یک پولیش بدنه‌ی نرم و چسب کاغذی پهن و اگر به سلامتی‌ خود اهمیت می‌دهید، در هنگام کار حتما نیاز به استفاده از دستکش لاتکس و ماسک دارید.

کل مواردی که برای این‌کار از ابتدا تا انتها نیاز دارید در همین چند قلم خلاصه می‌شود. البته اگر پول‌تان از نردبان بالا می‌رود من پیشنهاد بهتری برای شما دارم، تعویض چراغ‌ها یا استفاده از کیت‌های بازسازی چراغ.

کیت بازسازی چراغ برای شفاف سازی چراغ

کیت (Lenz Solution) به قیمت ۳۰ دلار، (Rain-X) به قیمت ۱۶ دلار یا (Sylvania) به قیمت ۲۰ دلار از کیت‌های با کیفیت بازار هستند، البته به شرطی که چنین محصولی را در بازار کشورمان پیدا کنید و همچنین توانایی پرداخت ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار تومان برای هر کدام را داشته باشید!

دست به کار شوید

مرحله اول

برای اینکه حال چراغ‌ها را سر جای‌شان بیاورید، می‌توانید به دو صورت عمل کنید. می‌توانید قسمت‌های فلزی بدنه را در ناحیه دور چراغ‌ها چسب کاغذی بزنید تا در حین انجام کار بدنه‌ی ماشین را شرمنده نکنید، اگر هم می‌خواهید که دستتان برای خلق یک اثر هنرمندانه‌ باز‌تر باشد، مثل من چراغ‌ها را از روی بدنه باز کنید.

 

مرحله دوم

چراغ پراید ۱۱۱ قبل از شفاف‌سازی

دستکش را دست‌تان کنید و ماسک را به صورت‌تان بزنید تا برای شروع کار آماده شوید، یک محفظه آب کنارتان داشته باشید، چون عمل سنباده‌زنی باید همراه با آب انجام بگیرد، در این تصویر وضعیت‌ چراغ را قبل از عمل مشاهده می‌کنید.

مرحله سوم

سنباده زنی سطح چراغ پراید ۱۱۱

با زبرترین شماره‌ی سنباده که همان شماره ۲۰۰ است شروع می‌کنیم، قسمتی از ورق را جدا کنید و به صورت دولا یا سه‌لا، به صورتی که در زیر دست‌تان احساس تسلط داشته باشید استفاده کنید.

اصول کار با ورق سنباده به شکل تماس با جسم مورد نظر به صورت دوار، با سرعت و فشار یکنواخت است. ورق سنباده را هر چند لحظه در محفظه آب فرو کنید و دوباره شروع کنید.

هر زمان که خاصیت زبری خود را از دست داد، از سمت دیگر و یا ورق سنباده جدید استفاده کنید. این عمل را تا آن‌جا ادامه دهید که سطحی صاف و مات مانند تصویر داشته باشید.

مرحله چهارم

چراغ پراید ۱۱۱ بعد از سنباده ۴۰۰

حالا نوبت ورق سنباده بعدی با ضریب سختی کمتر، یعنی سنباده ۴۰۰ است، روش بالا را هم برای این سنباده تکرار کنید تا سطحی صاف و آماده مانند تصویر داشته باشید، از مات شدگی چراغ دل‌سرد نشوید و کار را تا انتها با صبر و حوصله انجام دهید تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

مرحله پنجم

سطح چراغ پراید ۱۱۱ بعد از سنباده ۸۰۰

ورق سنباده ۸۰۰ را دست‌تان بگیرید و دوباره به صورت دوار و فشار یکنواخت، سطح کار را سنباده بزنید، در این مرحله کمی از مات شدگی چراغ کاسته خواهد شد، حواس‌تان جمع باشد که در هیچ کدام از مراحل کار، قسمتی را فراموش نکنید.

می‌دانم که انگشتان شما هم مثل بنده در حال آه و فقان هستند، ولی به شما اطمینان می‌دهم که با دیدن نتیجه کار حسابی شنگول می‌شوید و این سوسول بازی‌ها را هم فراموش خواهید کرد!

پیشنهاد می‌کنم کمی استراحت کنید، یک چای قند پهلو بر بدن بزنید و در زمان مناسب سراغ مرحله بعدی بروید.

مرحله ششم

سطح چراغ پراید ۱۱۱ بعد از سنباده ۳۰۰۰

نوبت نرم‌ترین عضو سنباده‌های موجود، یعنی ورق سنباده ۳۰۰۰ است، در این مرحله شفافیت چراغ بیشتر می‌شود و لنز و دم و دستگاه چراغ به خوبی مشاهده می‌شود.

مرحله هفتم

طلق پراید ۱۱۱ در هنگام پولیش‌کاری

حالا زمان پولیش‌کاری است، مقداری پولیش را با انگشت‌تان بردارید و به صورت دوار روی طلق چراغ بکشید، این عمل را تا آن‌جا ادامه دهید که کل قسمت پوشانده شود.

مرحله هشتم

طلق پراید ۱۱۱ بعد از مراحل شفاف سازی

اگر دستگاه پولیش در بند و بساط‌تان هست که چه بهتر، در غیر این‌ صورت به اندازه‌ی کف‌دست پنبه بردارید و مانند گذشته به صورت دوار و با فشار یکنواخت بر روی تمام سطح بکشید، مرحله هفت و هشت را برای حصول نتیجه بهتر دوباره تکرار کنید.

اگر هنوز خط و خش‌ ریزی بر روی سطح چراغ باقی مانده، به دلیل کم‌کاری خودتان در مراحل سنباده‌زنی است.

اگر هم مراحل بالا را با موفقیت پشت‌سر گذاشته باشید، یک چراغ شفاف و بدون خط و خش نتیجه‌ی عملکرد مناسب شماست.

مرحله نهم

چراغ پراید ۱۱۱ بعد از بازسازی طلق چراغ

چسب‌های کاغذی را جدا کنید یا چراغ را در مکان خود مونتاژ کنید.

انجام تمام این مراحل نه‌گانه بسته به فرم و اندازه‌ی چراغ‌ها، در حدود ۲/۵ تا ۴ ساعت برای هر چراغ زمان می‌گیرد.

 

منبع : Carnoter