Web yadakوب یدک

مطالب خودرو


 چگونه ارگونومی مناسبی در پشت فرمان داشته باشیم

 

 

 
تصویر شاخص نشستن به صورت صحیح
 
 
 

بیشتر رانندگان به صورت صحیح در پشت فرمان قرار نمی‌گیرند. درست نشستن باعث تسلط بیشتر به خودرو، از بین رفتن دردهای کمر مفصل و کاهش آسیب‌های ناشی از تصادفات می‌شود

 

موسسات آموزش رانندگی تنها به آموزش قوانین و اصول اولیه‌ی رانندگی بسنده می کنند. بعد از موفقیت در اخذ گواهینامه، فرد در  پشت‌فرمان بر طبق شرایط شروع به کسب تجربه می‌کند. بعضی از این تجربیات را رانندگان کهنه‌کار در اختیار دارند ولی از بیان آن‌ها برای افراد تازه‌کار عاجزند، چرا که بیش‌تر آن‌ها در ضمیرناخود‌آگاه ایشان ضبط شده است. گاه بدست آوردن این تجربیات برای افراد به معنای جان آن‌ها تمام خواهد شد. در این قسمت با آموزش قرارگرفتن صحیح در پشت‌فرمان همراهکارنوتر باشید.

بیشتر رانندگان به صورت صحیح در پشت فرمان قرار نمی‌گیرند. درست نشستن باعث تسلط بیشتر به خودرو و راه، از بین رفتن دردهای کمر و مفصل و کاهش آسیب‌های جانی ناشی از تصادفات می‌شود.

 سانروف واقعا به چه درد می‌خورد؟

 

 
 
تصویر شاخص سانروف مینی کوپر
 
 

 

اولین سانروف، در سال ۱۹۳۷ میلادی بر روی یکی از محصولات Nash Motor Company به عنوان آپشن قرار گرفت و هم‌اکنون حتی بر روی برخی خودروهای چینیِ ارزان‌قیمت به صورت استاندارد قرار می گیرد. سانروف‌ها در انواع و سایزهای متفاوت بر روی خودروها قرار می‌گیرند. این وسیله با افزایش روشنایی و ورود هوای تازه به درون کابین، لذت رانندگی را دو چندان می‌کنند. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا سانروف‌ها ایمن هستند؟ باید گفت این وسیله باعث کاهش مقاومت پیچشی و افزایش وزن در قسمت سقف و به طبع آن کاهش پایداری خودرو در مقایسه با نمونه‌های سقف ثابت خواهد شد. علاوه براین، سانروف در صورت واژگونی خودرو ممکن است خطرآفرین باشد، بخصوص در مواردی که فاصله سر راننده و سرنشین تا سقف مقدار ناچیزی باشد.

 ۷ روش افتضاح برای آگهی خودروی دست دوم‌

  

 
 
 

ثبت آگهی تنها تایپ چند عبارت و اضافه کردن یک تصویر نیست، بیشتر فروشندگان دچار اشتباهات متعدد در این زمینه هستند، این اشتباهات را با مطالعه این نوشته شناسایی کنید

 این روزها ثبت آگهی فروش خودرو آسان است. کافی‌ست وارد یکی از سایت‌های باما، دیوار یا شیپور شده و پس از نام نویسی، آگهی فروش ماشین‌تان را ثبت کنید. ممکن است توضیحات کاملی از شرایط اتومبیل‌تان ارائه کرده باشید و حتی با درج قیمتی رقابتی، قصد فروش فوری داشته باشید؛ ولی تمامی اینها تا زمانی که قدم اول را درست برنداشته باشید، کمترین اثربخشی را خواهند داشت!

بله، شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا خریدار را به سمت آگهی‌تان جذب کنید و آگاه باشید که تصویر آگهی اولین موردی است که خریدار مشاهده می‌کند و همین مورد به ظاهر بی‌اهمیت، ملاک کلیک خریداران بر روی آگهی‌تان خواهد شد! چرا می‌گویم بی‌اهمیت؟ زیرا با مرور تعدادی از آگهی‌های خودرویی به این نتیجه می‌رسید که فروشنده کمترین زمان را برای تهیه‌ی تصاویر صرف نکرده است. در ادامه به بررسی هفت روش نامناسب برای تصویربرداری از خودرو می‌پردازم، قول می‌دهم اگر این موارد را از تصاویرتان حذف کنید، اتومبیل خود را در زمان کوتاه‌تری به فروش برسانید. با ما همراه باشید.

 قواعد راندن در شب

 

 

تصویر شاخص رانندگی در شب
 
 
 

راندن در هوای تاریک قواعد متفاوتی نسبت به راندن در هوای روشن دارد، افزایش برخوردها در شب هنگام، خود بیانگر این تفاوت‌هاست. در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت

 

رانندگی در هوای تاریک قواعد متفاوتی را نسبت به راندن در هوای روشن می‌طلبد، افزایش برخوردها در شب هنگام، خود بیانگر این تفاوت‌هاست. با ما همراه باشید، این‌بار قواعد رانندگی در شب را بررسی می‌کنیم.

 چرا ما ایرانی‌ها در پشت فرمان عجول هستیم

 

 

 
تصویر شاخص بالاترین سرعت اس ال آر مک‌لارن
 
 
 

 

حداقل نیمی از رانندگان ایرانی وقتی پشت رول قرار می‌گیرند، شتاب‌زده عمل می‌کنند. چندی پیش به این موضوع فکر می‌کردم که چاشنی عجله در رانندگی ما از کجا سرچشمه می‌گیرد؟! با ما همراه باشید، بنده مواردی را که به خاطرم رسید لیست کردم.

 

 آیا تنظیمِ صحیح آینه‌ها را می‌دانید؟

 

   

تصویر شاخص تنظیم درست آینه‌ها
 
 

تنظیم درست آینه‌ها‌ی خودرو بسیار با اهمیت است. اگر بگوییم شمار زیادی از تصادفات به دلیل تنظیم نادرست آینه‌ و ایجاد نقاط کور برای راننده بوده است اغراق نکرده‌ایم.

 

موسسات آموزش رانندگی تنها به آموزش قوانین و اصول اولیه‌ی رانندگی بسنده می کنند. بعد از موفقیت در اخذ گواهینامه، فرد در پشت‌فرمان بر طبق شرایط شروع به کسب تجربه می‌کند. بعضی از این تجربیات را رانندگان کهنه‌کار در اختیار دارند، ولی از بیان آن‌ها برای افراد تازه‌کار عاجزند، چرا که بیش‌تر آن‌ها در ضمیرناخود‌آگاه ایشان ضبط شده است. گاه بدست آوردن این تجربیات برای افراد به معنای جان آن‌ها تمام خواهد شد.  در ادامه با آموزشِ تنظیم صحیح آینه‌ها همراه با کارنوتر باشید.

تنظیم درست آینه‌ها در خودرو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به گونه‌ای که اگر بگوییم، شمار زیادی از تصادفات به دلیل تنظیم نادرست آینه‌ها و ایجاد نقاط کور برای راننده بوده است، اغراق نکرده‌ایم. اگر در آینه‌های کناری، نمای جانبی از خودروی خود را هم مشاهده کنید این تنظیم اشتباه است. اساسا تعداد بی‌شماری از رانندگان در تنظیم آینه‌ها دچار مشکل هستند، همپوشانی زیاد بین آینه‌ی وسط و آینه‌های کناری یکی دیگر از مواردی است که باعث می‌شود از ظرفیت کامل آینه‌ها بهره‌مند نشویم. اطلاع از وضعیت خودروهای کناری و پشت‌سر  یکی از آن اطلاعات ناب و حیاتی در هنگام رانندگی است که در ادامه با جزئیات آن آشنا خواهید شد.

 چگونه از سرعت‌گیرها عبور کنیم؟

 

چگونه از سرعت‌گیرها عبور کنیم؟

 
 
تصویر شاخص عبور از سرعتگیرها
 
 

سرعت‌گیرها در مناطق‌شهری یا مکان‌های پررفت و آمد نصب می‌شوند. وجود سرعت‌گیرها ، یک درخواست دوستانه برای کاهش سرعت از جانب شماست، پاسخ شما برای این درخواست چیست؟

 سرعت‌گیرها در ابعاد مختلف در مناطق‌شهری یا مکان‌های پررفت و آمد نصب می‌شوند. وجود سرعت‌گیر، یک درخواست دوستانه برای کاهش سرعت از جانب شماست، ولی درصورت رد این درخواست، تصادف یا در بهترین حالت استهلاک زودرس خودرو پیش می‌آید. با ما همراه باشید، تکلیف‌مان را با این موجودات اعصاب خورد‌کن روشن ‌می‌کنیم!

 شگردهای دلالان برای فریب فروشندگان خودرو

   تصویر شاخص دلال خودرو

اگر نیاز فوری به فروش خودروی‌تان دارید، معامله با دلال خودرو اولین گزینه‌ روی میز شماست. اگر قصد یک معامله کم ضرر با این افراد را دارید راه‌کارهای من را بخوانید

 

اگر شما هم یکی از آن کسانی هستید که نیاز فوری و ضروری به فروش خودروی‌تان دارید، معامله با دلالان خودرو اولین گزینه‌ روی میز شماست.

دلال خودرو باید بتواند مورد معامله را با کمترین قیمت خریداری و به بیشترین قیمت به فروش برساند، بعضی دستی سر و روی ماشین می‌کشند و به قول خودشان نون حلال بازوی‌شان را می‌خورند و عده‌ای دیگر با فریب فروشنده و خریدار کسب درآمد می‌کنند.

هر چند تعداد این ترفندها قابل شمارش نیستند، ولی در این نوشته‌ی کارنوتر از اصلی‌ترین شگردهای گروه دوم در هنگام خرید خودروی‌تان می‌گویم.

 ۱۰ روش برای دق مرگ کردن ماشینتان!

 

 

 
 
تصویر شاخص روش‌های خراب کردن ماشین
 
 

برخلاف سایر کشورها، ماشین در وطن ما حکم سرمایه دارد. پراید را به ۲۰ میلیون می‌خریم و در سال پنجم با ۲۰۰هزار کیلومتر کارکرد به همان قیمت می‌فروشیم!طبیعی‌ست که…

 

برخلاف سایر کشورها، ماشین در وطن ما حکم سرمایه دارد. پراید را به ۲۰ میلیون می‌خریم و در سال پنجم با ۲۰۰ هزار کیلومتر کارکرد به همان قیمت می‌فروشیم! طبیعی است که در چنین شرایطی نگهداری از سرمایه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و حتی مالک حاضر است در گرما از فشردن دکمه‌ی کولر خودداری کند، که مبادا بلایی سر کولر ماشین نازنینش بیاید! در این بین کسانی نقطه‌ی مقابل این افراد هستند و زحمت زیادی برای اوراق کردن هر چه زودتر ماشینشان می‌کشند! ۱۰ تا از مهلک‌ترین عادات این گروه را برای شما در سایت کارنوتر لیست کردیم، اگر طول عمر خودرو برایتان اهمیت دارد اینجا جای شماست! این عادات را آویزه‌ی گوش کنید و هرگز انجام ندهید!

 چگونه با کمترین هزینه طلق چراغ ماشین‌تان را شفاف کنید

 

 

 
 
تصویر شاخص شفاف سازی طلق چراغ جلو
 
 
 

خط و خش‌های روی چراغ علاوه بر ایجاد حس کهنگی باعث کاهش نور و دید راننده در شب می‌شود که خطراتی را به دنبال دارد، در این آموزش از چگونگی شفاف کردن چراغ‌ها می‌گویم

 

زمانی بود که چراغ اتومبیل‌ها از شیشه ساخته می‌شد و در کنار اینکه همیشه شفاف و زیبا می‌ماندند، اما دو عیب بزرگ داشتند; وزن بیشتر و قابلیت شکنندگی بالا‌تر.

در چند دهه اخیر اما چراغ خودرو از پلاستیک ساخته می‌شود و علاوه بر سبک‌تر بودن و قابلیت شکنندگی پایین‌تر، راحت‌تر فرم می‌گیرند و ساخت آنها ارزان‌تر است.

یک خودرو بعد از مدتی که در برابر حرارت و تابش خورشید و ساییدگی محیط قرار بگیرد، عیب بزرگ این چراغ‌های پلاستیکی را نمایان می‌کند، ساییدگی و کِدرشدگی طلق چراغ!

این موضوع علاوه بر نازیبا ساختن خودرو، باعث کاهش نور چراغ‌ها و کاهش دید راننده در شب هنگام می‌شود، که خود می‌تواند باعث ایجاد خطرات بزرگتری شود.

اگر طلق چراغ خودروی‌تان به زیبایی روز اولش نیست و ظاهری کهنه به ماشین‌تان داده است جای نگرانی نیست، با راه‌حلی که امروز می‌گویم همراه کارنوتر باشید، به شما یاد می‌دهم که با پرداخت کمترین هزینه و بدون تعویض آنها، یک جفت چراغ در حد نو داشته باشید.

 مانند یک حرفه‌ای بنزین بزنیم

 

بنزین زدن کار عجیب و غریبی نیست، فقط اولش کمی ترسناک است، بخصوص برای خانوم‌ها! در این آموزش با کارنوتر همراه باشید تا از صفر تا صد سوخت‌گیری برای‌تان بگویم.

 

طبیعی است که هرقدر تعداد خودروها بیشتر می‌شود، صف جایگاه‌های سوخت‌گیری هم طویل‌تر می‌شود. هرقدر که زمان انتظار بالاتر می‌رود، افراد کم طاقت‌تر می‌شوند و انتظار دارند که در زمان کوتاهی سوخت‌گیری را به انجام برسانید. حالا اگر کسی تازه‌کار باشد، تکلیف چیست؟

خبر خوب این است که این آموزش برای رفع نگرانی و استرس رانندگان تازه‌کار ترتیب داده شده است و به شما یاد می‌دهد که چگونه مانند یک کار بلد از عهده‌ی سوخت‌گیری ماشین‌تان برآیید. آماده‌اید؟ 

 بررسی نیسان ماکسیما و نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کرد

 

 

بررسی نیسان ماکسیما و نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کرد

حسین ریاحی 
 نویسنده و عکاس
 
 
نسل پنجم نیسان ماکسیما در سال ۱۹۹۹ به بازار جهانی معرفی شد و تا سال ۲۰۰۳ نیز بر روی خط تولید باقی ماند. زمانی که این خودرو به بازار معرفی شد بازار خودروهای لوکس کشورمان رونق چندانی نداشت اما پارس خودرو تصمیم گرفت با عرضه‌ی این خودرو در بازار ایران، سگمنت خودروهای لوکس را در اختیار خود بگیرد. ماکسیما جزو معدود خودروهایی بود که همزمان با بازار جهانی وارد بازار ایران نیز شد. این خودرو در زمان عرضه تقریبا هیچ گونه رقیبی نداشت و یکه تاز بازار بود اما بعدها با پیدا شدن سر و کله ی رقبایی چون تویوتا کمری گرند و هیوندای سوناتا نسل پنجم، ماکسیما بخش بزرگی از بازار خود را از دست داد. اما ماکسیمای نسل پنجم یک خودروی استثنایی در بازار کشورمان است به طوری که با وجود گذشت بیش از یک دهه از از حضور این خودرو در بازار اما همچنان این خودرو طرفداران خود را دارد و خرید فروش آن در بازار دست دوم رونق مناسبی دارد. ماکسیما بخشی از این موقعیت خوب در بازار را مدیون اسم و رسمی است که در سال های نخست حضور در بازار برای خود دست و پا کرد اما بخش دیگری از موفقیت خود را مدیون مهندسی برتر ژاپنی، کیفیت و قابلیت اطمینان خود است. قبلا در خودروبانک به تست و تجربه رانندگی نیسان ماکسیما پرداخته ایم و اینبار قصد داریم تا بیشتر به جزییات این خودرو وارد شویم، در ادامه همراه خودروبانک باشید تا نگاهی دقیق تر به این سدان خوش ساخت ژاپنی داشته باشیم. 

 چانگان CS35

 

چانگان CS35، معرفی کراس اوور خوش قیمت چینی

معرفی کامل چانگان CS35، به‌ همراه مشخصات و قیمت این خودرو که یکی از شاسی‌بلندهای اقتصادی بازار داخلی به‌حساب می‌آید.

شاید در ابتدا بهتر باشد پیش از آشنایی با چانگان سی‌اس ۳۵، نگاهی به تاریخچه‌ی شرکت چانگان داشته باشیم؛ گروه خودروسازی چانگان در سال ۱۹۶۲ و در شهر چونگ‌کینگ، واقع در غرب کشور چین تأسیس شد. چانگان در زمینه‌ی طراحی، توسعه، تولید و فروش خودروهای سواری و تجاری فعالیت دارد؛ خودروهای سواری و تجاری این شرکت، تحت برندهای چانگان و چانا به فروش می‌رسند.

چانگان CS35

چانگان طی همکاری‌های مشترکی که با فورد، Groupe PSA، مزدا و سوزوکی دارد، محصولات آن‌ها را برای عرضه در بازار چین تولید می‌کند. چانگان یکی از چهار خودروساز بزرگ چین به‌ شمار می‌رود و در سال ۲۰۱۲ با تولید ۱.۹ میلیون دستگاه خودرو، به جایگاه چهارم این کشور از لحاظ حجم تولید دست یافته است.

چانگان CS35 نخستین خودروی شاسی‌بلند شرکت‌ چینی چانگان است. این خودرو در ابتدا در قالب طرحی مفهومی موسوم به Changan SUV در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۱ به نمایش گذاشته شد و از نسخه‌ی تجاری آن در نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۲ رونمایی شد. این خودرو در نهایت در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ به‌صورت رسمی روانه‌ی بازار چین شد.

طی سال‌های اخیر خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اوور به محبوبیت بسیار بالایی دست یافته‌اند؛ به‌طوری که غالبا در بسیاری از کشورها شاهد فروش بالای خودروهای این کلاس هستیم. به‌ نظر می‌رسد این روند در کشورمان نیز در حال شکل‌گیری است؛ چرا که بسیاری از مردم به خرید خودروهای شاسی‌بلند علاقه‌مند هستند؛ از این رو شرکت‌های خودروساز داخلی سعی دارند با عرضه‌ی محصولاتی در کلاس خودروهای شاسی‌بلند، از گرایش به‌ وجود‌ آمده، بهره ببرند.

چانگان CS35

در این بین شرکت سایپا نیز برای عقب‌ نماندن از رقبای خود، سال گذشته با بومی‌سازی چانگان CS35 به جمع تولیدکنندگان خودروهای شاسی‌بلند پیوست؛ این خودرو در کارخانه‌ی سایپا در کاشان تولید می‌شود. البته سری اول سی‌اس ۳۵ پیش از تولید در داخل، به‌صورت مستقیم از کشور چین وارد کشورمان می‌شد.

 

 بررسی خودروبررسی و مشخصات دنا پلاس

 

بررسی و مشخصات دنا پلاس

دنا پلاس ایران خودرو مدل فیس لیفت شده ماشین سمند میباشد که در قالبی لوکس تر و مدرن تر به بازار عرضه میگردد و اکنون ماشین دنا پلاس به گفته مسئولین ایران خودرو نوعی احترام به مشتری میباشد . نسخه اولیه ماشین دنا پلاس با استقبال خوبی موجه شد و در حال حاضر طی مراسمی که به طور همزمان دو ماشین دنا پلاس و پژو 207 صندوقدار رونمایی شد در ماشینن دنا شاهد تغییراتی بودیم که این تغییرات موسوم به قرار گیری پسوند پلاس در کنار اسم ماشین دنا گردید .

 


ایران خودرو دنا پلاس

ماشین دنا پلاس مدل فیس لیفت شده ماشین سمند است که در قالبی لوکس تر و مدرن تر به بازار عرضه میگردد و اکنون ماشین دنا پلاس به گفته مسئولین ایران خودرو نوعی احترام به مشتری است . نسخه اولیه ماشین دنا با استقبال خوبی مواجه شد و در حال حاضر طی مراسمی که به طور همزمان دو ماشین دنا پلاس و پژو 207 صندوقدار رونمایی شد در ماشین دنا شاهد تغییراتی بودیم که این تغییرات موسوم به قرار گیری پسوند پلاس در کنار اسم ماشین دنا گردید .

 

 

دنا پلاس


طراحی ظاهری دنا 

Related image

 

ماشین دنا پلاس در نسخه اولیه دارای چهره ای تهاجمی و خشن بود که البته نسبت به دیگر ماشین های داخلی از نظر ظاهری برتری داشت وای در طراحی ماشین ایراد هایی دیده میشد و اکنون در ماشین دنا پلاس فیس لیفت جزئی صورت گرفته است که از نظر ظاهری به شدت به دنا پلاس کمک کرده اند و ماشین لوکس تری جلوه میکند . چراغ های جلو و عقب ماشین دنا پلاس از نظر طراحی داخلی تغییر کرده اند که علاوه بر بهبود چهره ماشین از نظر نور پردازی هم عملکرد بهتری را دارا میباشند . هم چنین بر روی این چراغ ها دی لایت هم به صورت استاندارد بر روی ماشین دنا پلاس تعبیه شده اند . در چهره جلو ماشین شاهد هستیم که دنا پلاس در جلو پنجره تغییراتی داشته است و به مراتب چهره جلو ماشین مدرن تر گشته است . در قسمت جانبی ماشین دنا شاهد هستیم که دنا پلاس از خطوط بهتر و زیباتری نسبت به ماشین دنا دارد و طرح در ها و گلگیر های عقب به طور کامل تغییر یافته است .

 

دنا پلاس


مشخصات داخلی ماشین دنا پلاس

ماشین دنا در نسخه های اولیه خود از نظر کیفیت ساخت و مونتاژ از دیگر ماشین های داخلی یک سر و گردن بالاتر است ولی در نسخه های اولیه دنا شاهد بودیم که در بعضی موارد مالکان از کیفیت پایین ساخت ماشین شکایت داشتند ولی گویا در دنا پلاس مسئولین ایران خودرو این مشکل ماشین را برطرف کرده اند و همه ی دنا پلاس ها کیفیت یکسانی را دارا میباشند . از نظر طراحی داخلی دنا و دنا پلاس یکسان میباشند و متریال مورد استفاده هم در هر دو ماشین کیفیت خوب و قابل قبولی را دارا میباشد و نسبت به دیگر ماشین های داخلی یک سطح بالاتر است . در خودرو دنا فرم صندلی ها اسپرت طراحی شده است اما راحت هستند و به خوبی بدن را در بر میگیرند . عایق بندی صدا هم در خودرو دنا خوب است و این مقدار ایزوله بودن با توجه به بررسی ها در ماشین دنا پلاس هم رعایت شده است و کابین ماشین آرامش خوبی دارد .

 

 امکانات و تجهیزات رفاهی و ایمنی دنا پلاس

در میان ماشین های ایرانی خودروی دنا از تجهیزات رفاهی نسبتا کاملی بهره میبرد که قابل تحسین است و اکنون در ماشین دنا پلاس هم شاهد تغییرات در امکانات رفاهی هستیم و هم اینکه امکانات ایمنی جدید هم به ماشین اضافه شده است . سانروف ، سیستم مالتی مدیا جدید ، دوربین دید عقب و آنتن کوسه ای اصلی ترین تغییرات دنا پلاس در بخش تجهیزات رفاهی ماشین هستند و در بخش ایمنی هم برای سر نشینان جلو 4 عدد ایربگ در نظر گرفته شده است که دو عدد از روبرو باز میشوند و دو عدد دیگر به صورت جانبی از صندلی های جلو ماشین میشوند و از جان سرنشینان محافظت میکند .

 

 

 چرا باطری خودرو خالی می شود

ممکن است برای‌تان پیش آمده‌باشد که برای رسیدن به جایی بسیار عجله داشته‌باشید اما خودروتان روشن نشود.

حتما برای‌تان سوال خواهد شد که دلیل روشن‌نشدن خودروتان چیست؟

دلایل مختلفی برای روشن‌نشدن خودرو وجود دارد که در ادامه 5 مورد از پرتکرارترین دلایل را بررسی می‌کنیم.

 

Image result for ‫باطری خودرو‬‎

 آموزش آب بندی خودرو

 

 

آب بندی خودروها چیزی نیست که متعلق به خودروهای قدیمی باشد و هنوز هم همه خودروها نیاز به آب بندی صحیح دارند تا بتوانند بهترین عملکرد و کیفیت را در اختیار صاحبانشان بگذارند. شاید بسیاری از افراد که فکر می‌کنند موتور خودروهای لوکس و خارجی نیاز به آب بندی ندارند، این موضوع را با موضوع شارژ اولیه باطری‌های موبایل مقایسه می‌کنند که دستگاه‌های جدید نیازی به این موضوع ندارند ولی باید بدانید که آب بندی صحیح موتور خودروهای خارجی مهم‌ترین موردی است که باید بدانید تا صدها میلیون تومان هزینه‌ای که برای خرید خودرو پرداخت کردید از بین نرود!

 آب بندی موتور خودرو صفر کیلومتر، درست یا غلط؟

آب بندی موتور خودرو صفر کیلومتر، درست یا غلط؟

 

Image result for ‫موتور خودرو‬‎

 

بسیاری از افراد پس از خرید خودرو صفرکیلومتر بر سر مساله‌ای به نام آب بندی موتور خودرو دچار تردید می‌شوند و نمی‌دانند که انجام دادن این کار درست است یا انجام ندادن آن!

عده ای معتقدند نباید به موتور خودروی صفر کیلومتر فشار آورد و باید آن را به روشی مناسب آب بندی کرد تا از عمر و دوام بالایی برخودار شود. اما در مقابل عده ای هم بر این نظرند که باید از ابتدا فشار بالایی را به موتور خودرو وارد کرد تا بعدها خودرو به اصطلاح تنبل نشود! اگر می‌خواهید با آب بندی موتور خودرو های صفر کیلومتر آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید.

 

 خريد خودروي دست دوم

 

قبل از خريد خودروي دست دوم بايد به نكات مهمي توجه كرد كه اين نكات را مي توانيد در اين گزارش بخوانيد.

به گزارش خبرنگار بازار باشگاه خبرنگاران، خرید اتومبیل دست دوم یکی از بزرگترین ریسک هایی است که ممکن است هر کس در زندگی مرتکب شود خریداران تازه کارمعمولا شیفته وضع ظاهری خودرو می شوند و البته مکافات این زودباوری را نیز پس خواهند داد .

 

 هیوندای النترا 2017؛

 

 

  

هیوندای النترا 2017؛ مشخصات فنی، قیمت و هر آنچه درباره آن باید بدانید

 

 هیوندای النترا، یکی از پرفروش‌ترین خودروهای کره‌ای در بازار جهانی است که با چهره‌ای جدید به‌عنوان مدل ۲۰۱۷ در ایران فروخته می‌شود. در این مطلب به بررسی جامع هیوندای النترا جدید و مقایسه‌ی آن با خودروهای هم‌قیمت پرداختیم.

تا همین چند سال پیش، خودروهای کلاس صندوقدار خانوادگی سایز متوسط مثل تویوتا کمری، با تقاضای زیادی در بازار جهانی روبه‌رو بودند. این محصولات هنوز سودآوری بالایی برای سازنده‌های خود دارند، اما با کاهش رشد در فروش مواجه هستند؛ چراکه خانواده‌ها و عامه‌ی مردم، به کراس‌اورها و شاسی‌بلندهای میان‌رده با Hyundai elantraقیمتی مشابه سدان‌های خانوادگی، علاقه‌ی بیشتری نشان می‌دهند. از سویی دیگر با رشد شهرنشینی، ترافیک ماشین‌ها و مخارج مربوط به مصرف سوخت، خودروهای سایز کوچک و کامپکت هم مورد توجه قرار گرفته‌اند. سالیانی پیش، هاچبک‌های سایز متوسط مثل فولکس گلف، جذاب‌ترین گزینه برای جامعه‌ی شهری محسوب می‌شدند؛ اما با نگاهی به آمار فروش خودروها در بازار جهانی، متوجه می‌شویم که داشتن صندوق بار، حتی در سایز نه‌چندان بزرگ، اهمیت زیادی پیدا کرده است. با این اوصاف، فروش خیره‌کننده‌ی تویوتا کورولا، مزدا 3، کیا سورنتو (فورته) و هیوندای النترا در بازار جهانی، توجیه می‌شود.

اگر علاقه‌مند خودرو و اخبار مربوط به این صنعت باشید، مسلما با رشد باورنکردنی غول‌های کره‌ای و خصوصا هیوندای آشنا هستید. جالب است بدانید شرکت هیوندای در سال ۱۹۴۷ و اوج بحران اقتصادی مربوط به جنگ جهانی دوم شکل گرفت؛ اما امروزه ارزش تجاری بالاتری نسبت به آئودی، نیسان و پورشه دارد. دپارتمان خودروسازی هیوندای، در سال ۱۹۶۷ شروع به فعالیت کرد، اما امروزه با جایگاه سی و نهم جهان در فهرست ارزشمندترین برندهای دنیا، تقریبا ارزشی برابر با فورد آمریکا کسب کرده است؛ درحالی‌که فورد با قدمت ۱۱۵ سال، یکی از قدیمی‌ترین خودروسازان صنعتی جهان محسوب می‌شود.

 

 بررسی تخصصی مزدا کارا ( وانت مزدا کارا )

 

بررسی تخصصی مزدا کارا ( وانت مزدا کارا )

مزدا کارا یکی از خودرو های حمل بار و البته در مدل دو کابین حمل مسافر نیز است.خودرویی که دارای چهار مدل است.دو مدل که تک کابین و دوکابین بودن را مشخص می کند و دو مدل هم که از نظر موتوری از همدیگر تفکیک می شوند.مدل ۱۷۰۰ سی سی و مدل ۲۰۰۰ سی سی.مزدا کارا محصول کشور ایران است و این خودرو توسط شرکت بهمن موتور تولید شده و بفروش می رسد.

 لیفان ایکس 60

 

 

لیفان ایکس 60

چند سال پیش و دقیقا بعد از اینکه تب خودروهای شاسی بلند مخصوصا به واسطه حضور محصولاتی از خودروسازان کره‌ای و ژاپنی در کشور ما داغ شد، حضور نمونه‌هایی با قیمت پایین‌تر از این کلاس که با شرایط بودجه‌ای کم سازگار باشد، به شدت حس می‌شد.

 بررسی دانگ فنگ H30 کراس

 

 

بررسی دانگ فنگ H30 کراس+ قیمت و مشخصات فنی

 
 
 

دانگ فنگ H30 کراس از محصولات جدید مونتاژ ایران خودرو است . دانگ فنگ از چهار خودروساز بزرگ چین، تولید کننده خودروهای سواری، اتوبوس، خودروهای تجاری و قطعات خودرو پیش از این با خودروهای تجاری آن در ایران آشنا بوده ایم، اینک با محصولات سواری توسط ایران خودرو وارد کشور می شوند. یکی از این محصولات دانگ فنگH30 است . اکنون این خودرو دارای رقبایی مانند رنو ساندرو،برلیانس H330 است که رقابت در این رده قیمتی را دو چندان کرده است

 

 

 هاوال رسما در خط تولید بهمن موتور قرار گرفت

 

هاوال رسما در خط تولید بهمن موتور قرار گرفت

    

مدیرعامل بهمن موتور گفت: ظرفیت تولید بهمن موتور به 120هزار دستگاه افزایش خواهد یافت و هاوال رسما” در خط تولید بهمن موتور قرار گرفت

  

 مزدا قرارداد خود را با بهمن موتور فسخ کرده است

 

 

تصویر مرتبط

مزدا قرارداد خود را با بهمن موتور فسخ کرده است

  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: جایگزین‌هایی برای خودروهای اروپایی توسط تولیدکنندگان داخلی پیش پینی شده که بخشی از آن چینی است، بهمن موتور در حال حاضر هاوال را جایگزین مزدا کرده، ایران‌خودرو و سایپا نیز از قبل پیش‌بینی لازم را داشته‌اند.