Web yadakوب یدک

چگونه فیلتر هوای پراید را تعویض کنیم؟


 

 

 
تصویر شاخص پراید ۱۱۱
 
 

انجام به موقع سرویس‌های دوره‌ای باعثِ راندمان بالاتر و کاهش مصرف و افزایش طول عمر موتور می‌شود. در این آموزش با نحوه‌ی تعویض فیلتر هوای پراید آشنا می‌‌‌‌‌‌‌شوید

 

انجام به موقع سرویس‌های دوره‌ای در هر خودرو باعث راندمان بالاتر و کاهش مصرف سوخت و افزایش طول عمر موتور می‌شود. تعویض روغن موتور و فیلتر مربوطه حتما باید در مراکز تعویض روغن انجام شود، چرا که روغن کارکرده‌یِ خودرو از این طریق به مراکز تصفیه و بازیافت روغن راه خواهند یافت و بر روی زمین یا جو‌ی‌های آب ریخته نمی‌شوند، ولی تعویض فیلتر‌بنزین و فیلترهوای موتور و کابین با حفظ ایمنی و کمی علاقه و اطلاعات در مورد چکونگی انجام این عمل، میسر خواهد بود. در این آموزش با نحوه‌یِ تعویض فیلترهوای پراید انژکتوری آشنا خواهید شد. فیلترهوا در این دست خودروها با توجه به شرایط استفاده و آب‌وهوا بین هر ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلومتر تعویض می شود، شایان ذکر است که خودروی پراید فاقدِ فیلترهوای کابین است.

 

 

 

20150420_143359

برای شروع کار (پراید انژکتوری) چهار عدد پیچ دربِ محفظه‌ی فیلترهوا را باز کنید. ساده‌ترین راه، استفاده از آچاربکس سایز ۱۰ به همراه میل رابط است. در غیر این صورت با پیچ‌گوشتی چهار‌سو پیچ‌ها را باز کنید، در صورتی که از روش دوم استفاده می‌کنید و پیچ‌ها در جای خود حرکت نمی‌کنند، ابتدا یک آچار تخت شماره ۱۰ را به صورت عمودی بر روی پیچ‌ها قرار دهید و با اهرم کردنِ میله‌ی چهارسو در بالای آچار به باز کردن گیر اولیه‌یِ پیچ‌ها مبادرت ورزید.

20150420_143551

برای تعویض فیلتر هوا، نیازی به خارج کردن کامل درب محفظه‌یِ فیلترهوا نمی‌باشد، پس نیازی به باز کردنِ بست و لوله‌ی اینتیک نیست. درب را بعد از باز کردن کاملِ چهار پیچ آن، از سمت لبه آن طبق تصویر به طرف بالا بکشید، در پرایدهای مجهز به فرمانِ هیدرولیک برای بلند کردن درب محفظه، نیاز به فشار و جابجایی بسیار مختصر لوله‌های هیدرولیک خواهید داشت.

20150420_143621

حالا فیلتر کارکرده را از لبه آن به سمت بالا خارج کنید و فیلتر نو را جا بزنید و برای بستن مجموعه به روش عکس مراحل بالا عمل کنید.

تفاوت فیلتر‌هوای نو با کارکرده

تفاوت فیلتر‌هوای نو با کارکرده

 

منبع Carnoter